"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

marzec 2014

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki studiów związane bezpośrednio z architekturą. Co ciekawe, niekoniecznie są to kierunki realizowane na uniwersytetach artystycznych, ale także te, które skupiają swoją uwagę na uniwersytetach przyrodniczych, a więc dotyczące zagospodarowania zieleni i prac związanych właśnie z projektowaniem ogrodów.Wydaje się to być usługa mało popularna i mało chwytliwa, z uwagi na to iż nawet jeżeli posiadamy własny ogród, to jednak z reguły skupiamy się na tym, aby samodzielnie go zaprojektować i regularnie... Czytaj całość