"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

styczeń 2015

Idealny pokoik dla dziecka

Idealny pokoik dla dziecka

Jest wiele wytycznych według, których powinniśmy się kierować meblując pokój dla dziecka. Przede wszystkim jednak trzeba wziąć pod uwagę jego wiek, a co za tym idzie potrzeby. Z drugiej strony trzeba też stworzyć przytulny i praktyczny kącik, aby dziecko mogło nie tylko się w nim bawić i spać, ale też poświęcić nauce.Pokój dla niemowlakaGeneralnie z pokoju dla niemowlaka bardziej będą korzystać jego rodzice niż dziecko. Dlatego powinno być tam łóżeczko, przewijak, szafki do przechowywania rzeczy oraz wygodna sofa lub fotel bujany do karmienia i usypiania malucha.... Czytaj całość