"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

październik 2015

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów

Ogród, podobnie jak dom, powinien nie tylko spełniać określone funkcje użytkowe, ale również pięknie wyglądać. Jest on bowiem wizytówką właściciela domu i może o nim wiele powiedzieć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak założyć ogród, dlatego, aby był on dobrze zaprojektowany, warto zlecić pracę specjalistom. Ogrodnik z Warszawy wie jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany ogród. Powinien on być przede wszystkim dostosowany do funkcji. Są ogrody rekreacyjne, użytkowe, w których sadzi się warzywa i owoce, a także ogrody reprezentacyjne otaczające... Czytaj całość