"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

listopad 2015

Domy na każdą kieszeń

Domy na każdą kieszeń

Najważniejszą rzeczą w budowie domy jest dobry projekt. Zaufany architekt może sprawić, że nasze gniazdko będzie funkcjonalne, ładne i modne. Równie ważny jest koszt, ponieważ nie sztuką jest wybudować piękny dom, kiedy mamy miliony na koncie. Prawdziwy artysta umie połączyć prostotę i estetykę, znaleźć takie materiały, które są tanie i dobre. Są jednak rzeczy na których nie można oszczędzać, ponieważ mieszkanie musi być bezpieczne dla naszego zdrowia. Architekt marzeń może stworzyć dla nas projekt domu taniego w budowie. Taki budynek przede wszystkim nie ma... Czytaj całość