"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

grudzień 2015

Mieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim

Mieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim

Każdy, kto szukał mieszkania do kupienia, doskonale wie, że ceny są bardzo wysokie i mało jest przypadków osób, które są w stanie pozwolić sobie na tak wielką inwestycję bez zaciągania kredytu hipotecznego. Najtrudniejsza sytuacja na rynku mieszkaniowym jeśli chodzi o cenę panuje oczywiście w największych miastach. Dlatego popularnym trikiem osób, które nie stać na mieszkanie w wielkim mieście jest szukanie tańszego lokum na obrzeżach miasta albo nawet w pewnej odległości. Dla osób, które zastanawiały się nad kupnem mieszkania w Warszawie, ale nie mają na to... Czytaj całość