"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

grudzień 2017

Stolarka drewniana - zalety i wady jej stosowania

Stolarka drewniana - zalety i wady jej stosowania

Stolarka drewniana - wykorzystanieDrewno było przez wiele lat podstawowym materiałem, z którego produkowano okna i drzwi, składające się na stolarkę drewnianą mieszkań i lokali. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się przy produkcji tych elementów budynków inne materiały, takie jak pcv czy metale (np. aluminium). Dlaczego tak się dzieje? Wynika to ze specyfiki elementów drewnianych. Posiadają one co prawda wiele zalet, ale mają też pewne wady, które powodują, że nie wszyscy klienci są skłonni kupić okna lub drzwi wykonane z drewna właśnie.Okna drewniane -... Czytaj całość