"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

maj 2017

Ogrody marzeń z firmą projektującą

Ogrody marzeń z firmą projektującą

Wiosną i latem wszyscy chętnie oglądamy piękne ogrody, podziwiamy zieleń w parku i u sąsiadów, jednak bardzo często sami nie potrafimy się zmobilizować do pracy w naszych ogrodach czy na tarasach, które świecą pustką betonu. Niewielu z nas zna się także na roślinach na tyle dobrze, aby stworzyć piękny ogród samodzielnie. Mieszkając w takim dużym mieście jak Poznań warto wykorzystać każdą możliwą przestrzeń, aby stworzyć ogród zachwycający zielenią. W miastach jest popularne profesjonalne zakładanie ogrodów przez firmy zewnętrzne. Specjaliści doradzą nam... Czytaj całość