"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

Zima za pasem, więc trzeba się do niej dobrze przygotować.

Gromadzimy więc opał albo próbujemy zaoszczędzić pieniądze na gaz, bo opłaty o tej porze roku, jak zwykle, będą wyższe. Niejeden na pewno zastanawia się, co zrobić, by w domu było cieplej. 
Zdarza się bowiem niejednokrotnie, że choć piec, jak to mówią, rozgrzany jest do czerwoności, w domu jest chłodno. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że ciepło ucieka z domu nie tylko przez ściany zewnętrzne, ale także przez stropy, piwnice i dach. Dlatego koszty ogrzewania rosną, a i tak temperatura w mieszkaniu pozostawia wiele do życzenia. Aby rozwiązać ten problem, warto zainwestować w docieplenie ścian. 
A korzystanie przy tym z nowoczesnych materiałów budowlanych będzie nie tylko gwarancją trwałości dociepleń, ale również w znacznej mierze wpłynie na obniżenie kosztów w sezonach grzewczych przez wiele kolejnych lat. Osoby zainteresowane tematem powinny zajrzeć na strony internetowe, gdzie po wpisaniu hasła "Systemy dociepleń do tynków", znajdą namiary na firmy oferujące swoje usługi w tym zakresie. Wybór wśród producentów systemów ociepleń jest bardzo duży, co na pewno ułatwi podjęcie dobrej decyzji. 
Do efektywnego zaś i trwałego wykończenia zarówno elewacji, jak i wnętrza domu warto wykorzystać tynki dekoracyjne. Świetnie sprawdzają się na przykład tynki mozaikowe, zastosowane między innymi na zewnątrz budynku jako pokrycie cokołu fundamentu. Spełniają swoją rolę także wewnątrz domu. Stosuje się je najczęściej w holu lub korytarzu, doskonale bowiem zabezpieczają ścianę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście nikt nie wymaga od nas, byśmy sami nakładali tynki na ściany, najlepiej więc skorzystać z pomocy fachowców.
Dowiedz się więcej na stronie http://becco.eu

Zobacz to na zdjęciach:

systemy dociepleń do tynków

tynki dekoracyjne

tynki mozaikowe