"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

inteligentne domy

Czy twój dom może być inteligentny?

Czy twój dom może być inteligentny?

Temat inteligentnego domu jest stosunkowo nowym terminem w naszym kraju, ale branża ta zdobywa sobie coraz to nowe rzesze osób zainteresowanych jak i specjalistów oraz coraz gwałtowniej się rozwija. Inteligentny dom czy szerzej, inteligentny budynek, to budowla, w jakiej zespolona jest każda dostępna instalacja, a w zasadzie inteligentna instalacja. Inteligentny dom faszeruje się zestawem czujników. Sygnały pochodzące z tych czujników łącznie z Czytaj całość