"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

Wiosną i latem wszyscy chętnie oglądamy piękne ogrody, podziwiamy zieleń w parku i u sąsiadów, jednak bardzo często sami nie potrafimy się zmobilizować do pracy w naszych ogrodach czy na tarasach, które świecą pustką betonu.

Niewielu z nas zna się także na roślinach na tyle dobrze, aby stworzyć piękny ogród samodzielnie. 

Mieszkając w takim dużym mieście jak Poznań warto wykorzystać każdą możliwą przestrzeń, aby stworzyć ogród zachwycający zielenią. 

W miastach jest popularne profesjonalne zakładanie ogrodów przez firmy zewnętrzne. Specjaliści doradzą nam w doborze roślin, pomogą stworzyć piękne rabaty kwiatowe, czy skalniaki. Podpowiedzą jak pielęgnować każdą roślinę, aby uzyskać idealny efekt. Ponadto możemy liczyć także na odpowiedni dobór roślin, tak by pracy w ogrodzie było jak najmniej. 
Każda firma z Poznania zajmująca się projektowaniem ogrodów jest w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających osób. 

Nie wszyscy lubimy prace ogrodowe, czasami zieleń koło domu jest nam potrzebna tylko w celach dekoracyjnych, bardziej zależy nam na dużym domu, a ogród po prostu był i jest kłopotem. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem są gotowe projekty ogrodów w województwie zachodniopomorskim. 

Wybieramy razem ze specjalistami to co do nas pasuje najbardziej i czekamy na realizację. Pamiętajmy, że samodzielna praca może nas kosztować sporo wysiłku, czasu i pieniędzy, które możemy źle wydać. Eksperci doradzą nam i pozwolą uniknąć tego typu kłopotu, tak byśmy piękny ogród na wiosnę mieli także i my, przy niewielkim wysiłku z naszej strony. Jest to możliwe i warto to wykorzystać.

Zobacz to na zdjęciach:

dom

ogród

dekoracja wnętrz