"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

podłogi z drewna

Drewniana stylistyka

Drewniana stylistyka

stosowania go. Okiennice oraz okna drewniane są gwarantem eleganckiego wyglądu i funkcjonalności. Nie bez znaczenia wydaje się fakt, że to surowiec odnawialny, a zatem bezpieczny także dla naszego środowiska. Klasyczny i naturalny styl, z jakim kojarzy się drewno, wciąż zyskuje nowych miłośników. Firmy stawiające na nie w swojej ofercie, tak jak np. pewien producent schodów drewnianych z Wrocławia, starają się korzystać z surowca pozbawionego sęków bądź sinizny, aby ich marka kojarzyła się z Czytaj całość