"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

tynki dekoracyjne

Docieplenie domu najlepszym rozwiązaniem

Docieplenie domu najlepszym rozwiązaniem

życzenia. Aby rozwiązać ten problem, warto zainwestować w docieplenie ścian. A korzystanie przy tym z nowoczesnych materiałów budowlanych będzie nie tylko gwarancją trwałości dociepleń, ale również w znacznej mierze wpłynie na obniżenie kosztów w sezonach grzewczych przez wiele kolejnych lat. Osoby zainteresowane tematem powinny zajrzeć na strony internetowe, gdzie po wpisaniu hasła "Systemy dociepleń do tynków", znajdą namiary na firmy oferujące swoje usługi w tym zakresie. Wybór wśród producentów systemów ociepleń jest bardzo duży, co na pewno ułatwi podjęcie dobrej decyzji.  Czytaj całość