"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

tynki mozaikowe

Docieplenie domu najlepszym rozwiązaniem

Docieplenie domu najlepszym rozwiązaniem

Zima za pasem, więc trzeba się do niej dobrze przygotować. Gromadzimy więc opał albo próbujemy zaoszczędzić pieniądze na gaz, bo opłaty o tej porze roku, jak zwykle, będą wyższe. Niejeden na pewno zastanawia się, co zrobić, by w domu było cieplej. Zdarza się bowiem niejednokrotnie, że choć piec, jak to mówią, rozgrzany jest do czerwoności, w domu jest chłodno. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że ciepło ucieka z domu nie tylko przez ściany zewnętrzne, ale także przez stropy, piwnice i dach. Dlatego koszty ogrzewania rosną, a i tak temperatura w mieszkaniu pozostawia wiele do Czytaj całość