"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

Właśnie wprowadziłeś się do własnego domu lub mieszkania? Gratulacje, nareszcie możesz zaprojektować wnętrza według indywidualnego uznania, korzystając z gotowych rozwiązań niezliczonej ilości specjalistów.

Umeblowanie salonu, kuchni czy jadalni to sprawa wcale nie taka prosta, biorąc pod uwagę fakt, że ty i twoja druga połowa możecie mieć zupełnie inne zdanie na temat wielu szczegółów. 
Jednak prawdziwym wyzwaniem może okazać się urządzenie sypialni waszej pociechy. Prawdopodobnie odwiedzicie niejeden sklep z meblami dla dzieci, a jednak wciąż nie będziecie mieć sprecyzowanej wizji co do stylu wnętrza. Wszystko w gruncie rzeczy zależy od wieku i dojrzałości córki lub syna. Podczas gdy niemowlę lub przedszkolak nie będzie spierać się z nami przy wyborze mebli, nastolatek postara się postawić na swoim. Oczywiście, należy w tym przypadku pójść na pewien kompromis wybierając łóżko dla dziecka, kolor frontów mebli czy rodzaje dodatków, jednak w kwestiach finansowych oraz jakości produktów powinna zawsze decydować osoba dorosła. W końcu to my płacimy, a także zależy nam, żeby zakupione wyposażenie było bezpieczne i solidne. 
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wybierając meble do pokoju dziecka należy patrzeć raczej długoterminowo. Misie i autka mogą wydawać się atrakcyjne dla pięciolatka, jednak gdy dziecko zacznie dorastać, co nastąpi już za kilka lat, elementy te przestaną być odpowiednie. Doradzam zakupienie neutralnie wyglądającego wyposażenia, które będzie służyło naszym dzieciom przez dłuższy czas. Jako alternatywę możesz rozważyć zakup dziecięcych mebli, które sprzedasz, gdy dziecko z nich wyrośnie, a uzyskane środki przeznaczysz na nowe umeblowanie. 

Zobacz to na zdjęciach:

dom

ogród

dekoracja wnętrz