"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

usługi budowlane

Dom ze słońcem

Dom ze słońcem

Porozmawiaj z architektem i zastanów się:Czy łazienka i kuchnia znajdują się blisko siebie tzn. czy są dwa czy jeden pion. Oczywiście to rozwiązanie jest droższe, ale umożliwia sporą swobodę w rozmieszczaniu pokojów w domu.Jaki jest widok z okna. Od tego uzależnij ich usytuowanie.Czy budynek będzie wyposażony w poddasze użytkowe. To będą niższe koszty o 5-10 proc.Czy budynek będzie Czytaj całość