"Wady i zalety posiadania domu pasywnego - charakterystyka cieplna."

projekty domów jednorodzinnych - Słoneczne Domy Dom pasywny to rodzaj budynku spełniający określone cechy i normy w dużej mierze związane z charakterystyką cieplną i izolacyjną. Sprawą kluczową jest maksymalne śrubowanie parametrów izolacyjnych budynku i dążenie do minimalizacji energii zużywanej podczas eksploatacji takiego domu.

Technologia domów pasywnych swój rozwój zawdzięcza oczywiście ogarniającej świat rozwinięty modzie na ekologię, oszczędności i poszanowanie energii. Roczne zapotrzebowanie energetycznej budynku wzniesionego przy zastosowaniu technologii tradycyjnych wynosi 120 kWh/m2 natomiast domów pasywnych osiąga co najwyżej 15 kWh/m2. Widać więc aż 8-krotnie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego.

Jeżeli zbudowałeś już dom, lub jesteś w trakcie budowy, istnieje wiele istotnych szczegółów, o których nie możesz zapomnieć.

Czy wiesz, gdzie kupić rolety antywłamaniowe? Być może w ogóle nie pomyślałeś o tym, że mogą być Ci potrzebne. O czym jeszcze powinieneś pamiętać?
Kiedy budujemy dom, bardzo często skupiamy się na jak najszybszym dokończeniu projektu i zapominamy, że...będziemy tam mieszkać. Często zakup mebli i decyzje dotyczące wnętrza zostawiamy na ostatnią chwilę. Im wcześniej jednak zaczniesz planowanie, tym łatwiej będzie Ci wszystko dokończyć. Nie zapomnij oczywiście uwzględnić wszystkich pojawiających się wydatków w Twoim budżecie. Niezależnie od tego, czy okażą się nimi rolety zewnętrzne czy zakup nowego zestawu mebli kuchennych - może się okazać, że na inne rzeczy pozostanie mniej pieniędzy. Warto zdawać sobie z tego sprawę. Na meblach będziesz w stanie dużo zaoszczędzić, jeśli poszukasz różnych okazji na portalach aukcyjnych.
Kiedy zrobisz już listę wszystkich rzeczy, które powinny być wykonane w Twoim domu, z pewnością będą potrzebne Ci firmy, które zrealizują te zlecenia. W wielu wypadkach wystarczy zwykła ekipa remontowa lub budowlana, ale czasem potrzebni Ci będą bardziej konkretni specjaliści. Nie musisz znać wszystkich fachowców w mieście, aby znaleźć dobrego. Często wystarczy, że wykorzystasz Internet: możesz tam wpisać na zajrzeć na stronę firmy Mikola o markizach http://www.mikola.pl/markizy.html i znaleźć odpowiednich profesjonalistów. Nie zapomnij przeczytać opinii o danej firmie, zanim zdecydujesz się na współpracę - dzięki temu oszczędzisz sobie wielu stresów. Dowiedz się więcej na http://www.mikola.pl

Zobacz to na zdjęciach:

dom

ogród

dekoracja wnętrz